Tüm Sorularınız için0216 634 35 38

Hoşgeldiniz. Bugün

Otobüs Ehliyeti için Gerekli Evraklar

Ana Sayfa » Genel » Otobüs Ehliyeti için Gerekli Evraklar

Otobüs ehliyeti alabilmek için bir takım önşartlar ve gerekli evraklar vardır. Gerekli şartlar sayfamızdan Otobüs ehliyeti almak için gerekli yaş şartı vb. gibi şartlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada Otobüs ehliyeti için gerekli evraklar hakkında bilgi vereceğiz.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi , kimliğinizle Göksu Sürücü Kursuna gelmeniz durumunda ücretsiz olarak Nüfus cüzdanı fotokopinizi çekiyoruz.otobüs ehliyeti için gerekli evraklar
  • 10 adet fotoğraf : 10 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafçılar pasaport ve ehliyet için gerekli biyometrik fotoğraflar hakkında gerekli bilgiye sahiptir.Bir fotoğrafçıda kolayca biyometrik fotoğrafınızı çektirebilirsiniz.
  • Sabıka kaydı : E devlet şifrenizle birlikte adli sicil sorgulama ekranında kolayca sabıka kaydınızı alabilirsiniz.Sürücü adayının yönetmelikte belirlenen suçlardan hüküm giymemiş olması gerekmektedir.Bu suçlar genel olarak : a) Uyuşturucu madde kullanmak, ticaretini yapmak , sarhoşluğu alışkanlık haline getirmek. b) Kaçakçılık yapmak. c) Ateşli silahları ve bunların mühimmatlarını ülkeye sokmak.
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi : En az ilkokul diploması veya 2.kademe okuryazarlık belgesi sahibi olmak gerekmektedir.
  • Ehliyet fotokopisi: Otobüs ehliyeti almak için en az B sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

03 Mayıs 2016

İlgili Terimler :